Asi jste zaznamenali konferenci Forbes Česko "Lepší Česko", která byla koncem října. Mimo jiné na ní vystoupila Martina Kneiflova, řídící partnerka EY Česká republika a jedna ze zástupkyň osobních příkladů dobré praxe, kterou jsme s hrdostí uvedly v našem letošním reportu. 🤝 Martina na pódiu mluvila o tématu, které je nám blízké - že by Česku pomohla větší podpora rodičů, kteří se chtějí vrátit do práce dříve, než ve 3 (potažmo 4) letech věku dítěte. Ve svém vystoupení se mimo jiné opírala i o naše data a navíc si sama na vlastní kůži vyzkoušela cestu kloubení, s manželem se na rodičovské střídali před více než 20 lety, kdy šlo o ještě méně obvyklou věc, než je tomu dnes. A to byste nevěřili, jaké popuzené reakce v komentářích její tvrzení vyvolalo. Od připodobnění s otrokářstvím až po okřídlené "děti ale mámu do 3 let potřebují mít maximálně nablízku". A pro nás je to jen další utvrzení v tom, jak moc důležitá je osvěta v tomto tématu. Naší misí není nahnat všechny mámy malých dětí do práce, "chca-nechca" jak se říká na Moravě. Naší misí je rozšířit možnosti pro rodiče, kteří se chtějí pracovně zapojit při péči o děti, aby mohli. Aby existovaly skutečné možnosti, jak se zapojit a rozvíjet, pokud si to přejí. A děkujeme všem, kteří se s námi do této mise zapojují a veřejně toto téma podporují. Setkali jste se vy někdy s nepochopením, předsudky či přímo hejty? Budeme rádi za sdílení, protože #sharingiscaring. Článek je k přečtení zde: https://lnkd.in/ejGraZMJ
MUMDOO
Marketingové služby
Pomáháme firmám zůstat v kontaktu s rodiči, aby nepřišli o jejich talent. Rodičům rozšiřujeme možnosti seberealizace.
O nás
Spojujeme firmy s expertkami na rodičovské. S vlastními i externími. Uceleně, flexibilně, efektivně. Tak, aby z toho měli všichni radost. Týmy větších i menších firem se neustále shání po kvalifikovaných lidech. Na rodičovské je přitom spousta ověřených a motivovaných expertek, které akorát potřebují pružné projektové příležitosti. Mumdoo vám pomůže se efektivně propojit a naplno využít vzájemný potenciál. 👉 Přečtěte si náš report Flexibilita práce: https://www.mumdoo.cz/report-flexibilni-prace 👈 💚 MUMDOO 💚 Databáze přes 400 ověřených, nezávislých odbornic, které za sebou mají už přes 990 externích projektů pro víc jak 100 spokojených klientů. A to zejména v oblastech: • Strategický marketing • Online marketing, výkonnostní marketing, e-Commerce • Copywriting a překlady • Grafika • Analýza dat a průzkum trhu • HR, employer branding • Projektové řízení • Administrativa Jejich služeb už využili klienti jako například Aspironix, Parklane, Harmonelo, Zátiší group a další. 💛 MUMDOO+ 💛 https://mumdooplus.cz/ Ucelená webová aplikace odpovídající potřebám velkých firem. Pomůže vám využít odbornost vlastních zaměstnankyň na rodičovské, získat přehled o jejich pracovních možnostech a zůstat s nimi v kontaktu tak, aby se k vám jednou rády vracely. Mezi funkcionality aplikace patří: • Projekty: Jednoduché a přehledné zadávání práce, k níž se vaše expertky můžou samy hlásit. • Newslettery: Zasílání aktuálních firemních novinek jen na pár kliknutí. • Eventy: Vyvěšování firemních událostí, na kterých nesmí vaše maminky chybět. • Kontakty: Aktualizované profily žen na rodičovské a jejich kontakty a časovými možnostmi Aplikaci Mumdoo+ využívá například L'Oreal, Dr. Max a další.
- Web
-
http://www.mumdoo.cz
Externí odkaz pro organizaci MUMDOO
- Obor
- Marketingové služby
- Velikost společnosti
- 51 - 200 zaměstnanců
- Ústředí
- Prague
- Typ
- Soukromá společnost
- Datum založení
- 2021
Lokality
-
Primární
Prague, CZ
Zaměstnanci společnosti MUMDOO
-
Lenka Benešová
Kdo chce, hledá způsoby... :)
-
Lucie Svobodová (Jungmannová)
Věnuju se PR, sponzoringu a CSR v O2 a pomáhám s komunikací a mapováním Asociaci podnikavé Česko
-
Kristyna Cejnarova
Co-Founder MUMDOO | Spojujeme firmy s expertkami na rodičovské. S vlastními i externími. Uceleně, flexibilně, efektivně. | Řešení pro malé i velké…
-
Anna Beer
HR Professional
Aktualizace
-
Představte si, že by polovina vašich známých prostě zmizela, jakmile se jim narodí dítě. 🫥 V kontextu práce při péči o malé děti to totiž přesně tak je. Ačkoli by drtivá většina (93 %!) rodičů chtěla při péči o dítě i pracovat, téměř každý druhý nemůže. K podobnému závěru došel už náš loňský report. Tehdy jsme ale o rodičích, kteří vyplnili náš průzkum, nevěděli dost, abychom mohli udělat obecný závěr pro celé Česko. Co má a naopak nemá vliv na zapojení rodičů do práce? ⭐ Nejdůležitější faktor je věk dítěte - obecně platí, že čím starší máte dítě, tím je pravděpodobnější, že vedle péče o něj budete i pracovat. Tady se bezpochyby propisuje i to, jaké mají rodiče možnosti hlídání a u starších dětí umístění ve školce. ⭐ Druhý zásadní aspekt je věk samotného rodiče, čím starší rodič je, tím spíše se zapojí do práce. ⭐ Vliv má i nejvyšší dosažené vzdělání - rodiče s vyšším vzděláním pracují častěji, než ti s nižším. ⭐ Překvapivě nízký dopad má pak místo bydliště rodiče, lidé z menších obcích jsou podobně zapojení do práce jako ti ve velkých městech. Univerzálně tak můžeme říct, že čeští rodiče mají zájem se pracovně seberealizovat. Překvapilo vás na těchto statistikách něco? Zajímalo by vás víc dat? Přečtěte si celý report 👉 https://lnkd.in/e9uvSnE2 a sledujte nás zde na LinkedInu pro další zajímavosti z letošního ročníku.
-
Měsíc po publikování reportu o flexibilitě práce můžeme s hrdostí, pokorou a vděkem říci, že se téma "chytlo" a že světem médií rezonuje. Z našeho pohledu je osvěta naprosto klíčová a k tomu nám pomáhají i krásné mediální výstupy, které mluví o reportu i o MUMDOO. Naším hlavním cílem je, aby si rodiče mohli svobodně vybrat, jak chtějí kombinovat péči s prací. A pro zlepšení možností je bezpochyby nutné i pohnout s celospolečenským narativem, že pracující máma = krkavčí máma a že pro dítě je "nejlepší" být hlavně s mámou do 3 let věku. Věcně, racionálně a na základě dat chceme trpělivě vysvětlovat, že není jedna cesta, která bude vyhovovat všem, a že je v Česku obrovská skupina rodičů, kteří by se přáli pracovně realizovat i s malými dětmi, ale nemají k tomu vhodné příležitosti. Obrovské díky všem, že s námi téma zvedáte a (opakovaně) táhnete! ❤️ Lenka Chlubnová, Aneta Saferova, Zuzana Hronová, Kateřina Špičáková, Markéta Hronová, Petra Jaroměřská, Sabina Ali, Veronika Jonasova.
-
Příští týden budeme moci v báječné komunitě #HolkyzByznysu sdílet naše zkušenosti z budování MUMDOO a přidat náš osobní pohled v rámci Female Founders Mastermind: Podnikání & rodičovství. Z naších zkušeností víme, že v otevřeném sdílení v podporujícím prostředí je ta důležitá síla, co posouvá vpřed. Moci si bezpečně postěžovat, pochválit se, říci co fakt furt nejde a na co jsme naopak vyzrály, navzájem se inspirovat a podpořit v tomhle nekonečném žonglování rodičovských povinností a podnikatelských ambicí. A že je u nás poslední měsíce o čem mluvit, s jazykem na vestě se snažíme dohnat náš to-do list a tak se na setkání upřímně setkání těšíme nejen jako hosté, ale reálně jako účastnice Lucie a Kristyna, co se zapojí do diskuze a nasají inspiraci nejen od ⭐️Lucie Audi a Aneta Martinek, ale i od ostatních. Pokud se chcete přidat, moc rádi vás uvidíme, link na registraci je v komentáři.
-
Zatímco před mateřskou se 11 % rodičů živilo podnikáním nebo jako OSVČ, po rodičovské by v takovém uspořádání chtělo fungovat 29 % rodičů. Jinými slovy, “na vlastní triko” se před mateřstvím živí každá desátá žena, po ukončení rodičovské tak chce fungovat každá třetí. 🤯 Rodičovská tedy působí jako takový inkubátor podnikatelského ducha. Důvodu je mnoho: ženy při změně rutiny mohou například konečně najít prostor pro rozvoj vlastních nápadů a projektů. Velmi často je ale OSVČ jedinou dostupnou formou práce, která nabízí dostatečnou flexibilitu slučitelnou s péčí o malé děti. ❗48 % dotázaných podnikatelek ❗ uvedlo, že začalo s podnikáním protože u zaměstnavatele nenašly vhodné podmínky nebo se jim to s ohledem na zátěž zaměstnaneckého poměru nevyplatilo. Proto jsme do letošního reportu zapracovali kapitolu věnující se čistě tématu OSVČ při a po rodičovské. Téma je hnacím motorem programu Mastercard Strive v Česku, který vznikl pod hlavičkou CARE Česká republika za podpory Centra pro inkluzivní růst společnosti Mastercard. Cílem programu, který stojí mimo jiné za platformou Pro podnikavé, je podpora rozvoje mikro a malých podniků v Čechách, a zejména žen podnikatelek. Podpora kloubení péče a práce pro ty, kdo si to přeji, je klíčová hodnota MUMDOO. A jelikož je podnikání formou, kterou si mnoho žen pro toto kloubení volí, máme velkou radost ze jsme mohly díky spolupráci s platformou Pro podnikavé přinést do tohoto tématu vhled a zajímavá data. Velké díky za osobní západ a podporu patří všem, co pomohli čísla přinést na světlo světa. Petra Rummelová, Michal Beneš, Kristyna Cejnarova, Andrea Hermanová, Lucie Bášová.
-
Uhodnete, co je zásadním aspektem že se pouze 23 % rodičů při rodičovské zapojuje do práce u původního zaměstnavatele? Je to 🗣️komunikace 💬. Pravidelná komunikace je spolu s flexibilními pracovními příležitostmi zcela zásadním faktorem pro úspěšnou integraci rodičů v řadách vlastních zaměstnanců zpět do pracovního procesu při a po rodičovské dovolené. A právě to firmám usnadňuje MUMDOO+, které momentálně rozvíjíme za podpory z programu Technologická inkubace pod hlavičkou CzechInvest. Funkční produkt, kterým je jednoduchý software pro komunikaci a pracovní nabídky směrem k vlastním zaměstnancům, už je úspěšně v provozu a díky podpoře momentálně aplikaci vylepšujeme, aby co nejlépe odpovídala potřebám zaměstnavatelů i rodičů-zaměstnanců momentálně na rodičovské dovolené. Znáte firmu, které by se mohlo hodit lepší zapojení vlastních rodičů v řadách zaměstnanců? Budeme rádi za propojení! 🙌🏼
-
❓Jak pracují s rodiči inspirativní firmy? V rámci letošního reportu jsme posbírali celou řadu příkladů dobré praxe, abychom ukázali, že i malé změny mají velký dopad. Navíc vstřícný přístup se dá aplikovat opravdu v každém typu společnosti od státní správy až po výrobní firmy. Dnes bychom s vámi rádi sdíleli, jaké konkrétní nástroje v oblasti skloubení práce a rodičovství nabízí služební úřady: * Pružná pracovní doba a individuální rozvržení * Stlačený pracovní týden a zkrácené úvazky * Možnost vzdálené práce * Neplacené služební volno * Dětské skupiny a mateřské školy * Dětský koutek s přebalovacím pultem Důležitým faktorem je, že 76 % zaměstnanců jsou ženy, které mají obecně v Česku častěji na starost péči o dítě. Který z těchto typů pracovního nastavení a firemních benefitů byste nejvíce využili vy? Celou kapitolu příkladů dobré praxe si můžete přečíst v letošním reportu Flexibilní práce: https://lnkd.in/e9uvSnE2
-
MUMDOO bylo nominováno v soutěži Impakt Awards pod hlavičkou Newstream.cz, kde se uchází o cenu veřejnosti. Jsme hrdé, že se o otázce kloubení práce a péče mluví čím dál tím víc a to, že se o tématu přemýšlí jako o něčem, co je hodné ocenění, je pro nás obrovská čest a už nominace do finálové 10 je obrovské zadostiučinění a čest, že jsme po boku tak skvělých projektů. Díky všem, kdo s námi v MUMDOO zvedají a posouvají téma! Hlasování končí dnes, hlasovat můžete zde: https://lnkd.in/eTP6Hhat Ve finálové desítce je například instruktorka moderní sebeobrany Jasmína Houdek, dětská onkoložka Alexandra Kolenova, trenérka mentálně postižené mládeže Karolína Kříženecká, předseda organizace Přeshranice.cz t Radim Kupec, zakladatel neziskové organizace Černí koně Tomáš Pouch, zakladatelka neziskové organizace SRDCEM ROBINSON z.ú. Tereza Robinson, zakladatelka organizace Business & Professional Women CR, z.s. Lenka Šťastná, zakladatel spolku Naděje pro děti úplňku, z.s. Petr Třešňák a zakladatelka Dům pro Julii Radka Vernerová.
-
Když Kristyna a Lucie MUMDOO zakládaly, měly představu, že budou fungovat jako malá marketingová agentura, která bude zprostředkovávat projekty několika málo ženám. O tři a půl roku později se do MUMDOO zaregistrovalo už přes 3000 žen a s tím se i rozrostlo portfolio služeb, které nabízíme. Pořád je pro nás nejdůležitější kvalita tak, abychom v první řadě nabízeli prvotřídní služby, které zajišťují právě naše expertky čerpající mateřskou a rodičovskou dovolenou. ❓S čím přesně umíme v MUMDOO pomoct? * Online a strategický marketing * Tvorbu grafiky a fotografické služby * Práce s textem včetně tvorby článků, copywritingu nebo revizí textu * Analýza dat a průzkumy trhu * HR projekty včetně náboru nebo employer branding služeb * Projektové řízení a výpomoc s administrativou * Překlady 👉 Napadá vás firma, která by využila projektovou výpomoc? Budeme moc rádi, pokud je označíte v komentářích.
-
+ 2
-
❓Jaká klíčová data vyplynula z letošního průzkumu mezi 10 417 rodiči a více než 180 firmami? 🤯Informace, která nám doslova vyrazila dech, je, že 93 % rodičů pečujících o dítě do čtyř let by se přálo zapojit do práce. 👩💻 Rodičů, kteří pracují, je v této demografické skupině však pouze 52 %. 👶 57 % rodičů nemá žádné, nebo pouze nárazové hlídání. 📍 97 % rodičů by si přálo nějakou formu flexibility ve své práci, nejčastěji si přejí zvolit si místo výkonu práce a pracovní dobu. 📆 Největší zájem mají rodiče o zkrácené úvazky - 42 % respondentů by chtělo pracovat projektově nebo zhruba na čtvrtinový úvazek a 38 % by chtělo pracovat zhruba na poloviční úvazek. 📉 Přesto 47 % firem uvedlo, že částečný úvazek u nich čerpá méně než 5 % zaměstnanců. 💻 Před mateřskou pracovalo jako OSVČ pouze 9 % respondentů, v průběhu rodičovské se však jako OSVČ živí 21 % rodičů. 💪 48 % rodičů podnikatelů rozjelo vlastní business, protože nenašlo vhodné pracovní podmínky u svého zaměstnavatele nebo se jim finančně nevyplatilo zůstat v pracovním poměru. 🏢 82 % rodičů by se po ukončení rodičovské dovolené chtělo vrátit do zaměstnání v pracovním poměru. 💰 Pro 80 % respondentů je nejdůležitějším faktorem pro zapojení do práce dostatek financí. 💸 Pouze 41 % firem však plošně indexuje mzdy pro rodiče po návratu do zaměstnání tak, aby odrážely hodnotu práce, kterou vykonávají jiní zaměstnanci. 🤝 Nejčastější formu podpory zaměstnanců v integraci zpět do práce je individuální podpora (79 %). Jaké číslo z letošního reportu vás zaujalo nejvíc? 👉Celý report včetně komentářů zajímavých osobností si můžete stáhnout zde: https://lnkd.in/e9uvSnE2