Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas VIII Konferencja SPB 2024 - Beton komórkowy i prefabrykacja betonowa w budownictwie. W tym roku podczas wydarzenia czekają na nas... 1. Współczesne wyzwania: Zrównoważony rozwój budownictwa w świetle wyzwań klimatycznych Rozwiązania materiałowe w technologii ABK przyjazne środowisku Rola prefabrykacji betonowej w architekturze 2. Trendy i technologie: Bezpieczeństwo stosowania wyrobów z ABK i prefabrykacji betonowej Zrównoważone budynki z ABK i prefabrykatów betonowych Systemy prefabrykowanego budownictwa mieszkaniowego ABK w zrównoważonym rozwoju Do zobaczenia 7-9.X.2024, Serock koło Warszawy. Więcej informacji na stronie SPB: https://lnkd.in/dzhedYDY
MC-Bauchemie Polska
Budownictwo
Środa Wielkopolska, Wielkopolskie 860 obserwujących
BE SURE. BUILD SURE
Informacje
Jesteśmy jednym z wiodących międzynarodowych producentów produktów i technik chemii budowlanej. Zatrudniamy ponad 2500 pracowników w ponad 40 krajach i od przeszło 50 lat reprezentujemy przełomowe rozwiązania w zakresie powlekania betonu, a także ochrony i konserwacji budynków. Budowę traktujemy poważnie w myśl zasady - Be sure. Build sure.
- Witryna
-
https://www.mc-bauchemie.pl/
Link zewnętrzny organizacji MC-Bauchemie Polska
- Branża
- Budownictwo
- Wielkość firmy
- 1 001-5 000 pracowników
- Siedziba główna
- Środa Wielkopolska, Wielkopolskie
- Rodzaj
- Spółka prywatna
- Specjalizacje
- chemia budowlana i budownictwo
Lokalizacje
-
Główna
Prądzyńskiego
20
Środa Wielkopolska, Wielkopolskie 63-000, PL
Pracownicy MC-Bauchemie Polska
-
Roman Frackowiak
koordynator regionalny, przedstawiciel handlowy, doradca techniczny w firmie MC-Bauchemie Sp. z o.o.
-
Tomasz Moskal
Sales, strategy and development Manager Concrete Industry Poland / Manager ds. Strategii i Rozwoju CI Poland
-
Michał Kania
Starszy specjalista ds. Badań i Rozwoju (R&D) polikarboksylanów w MC-Bauchemie Sp. z o. o. Poland
-
Olga Hybiak
Specjalista ds. Marketingu w MC-Bauchemie Sp. z o.o.
Aktualizacje
-
Za nami pierwsza konferencja organizowana przez Stowarzyszenie Producentów Chemii Budowlanej (SPChB) pod hasłem „Zielona Rewolucja w Technologii Betonu”. Konferencję otworzył nasz przedstawiciel, a jednocześnie Sekretarz Zarządu SPChB - Daniel Owsiak, następnie część wykładową poprowadzili m.in.: Michał Kania z laboratorium betonu na temat „EPD w domieszkach betonu”, oraz Konrad Grzesiak, który zaprezentował „Domieszkowe rozwiązania w produkcji niskoemisyjnych elementów prefabrykowanych”. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za spotkanie, owocne rozmowy i wymianę doświadczeń.
-
W dniach 24-26.09. nasza firma miała zaszczyt uczestniczyć w III Kongresie Geoinżynierii i Budownictwa Podziemnego, gdzie nasz ekspert Adam Gonera wygłosił referat pt. „MC-Injekt Montan – technologie iniekcyjne wzmacniania i stabilizacji gruntu” prezentując innowacyjne rozwiązania stabilizacji oraz wzmacniania gruntu gwarantujących bezpieczeństwo i trwałość projektów inżynieryjnych. Serdecznie dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w tym wydarzeniu, a uczestnikom i naszym klientom za rozmowy i wymianę doświadczeń. Do zobaczenia na kolejnej edycji Geoinżynierii i Budownictwa Podziemnego.
-
Przed nami pierwsza konferencja organizowana przez Stowarzyszenie Producentów Chemii Budowlanej (SPChB) pod hasłem „Zielona Rewolucja w Technologii Betonu”! Wydarzenie odbędzie się 26 września 2024 roku w Centrum Konferencyjnym „Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna”. Podczas wydarzenia zostaną omówione zagadnienia dotyczące możliwości ograniczania śladu węglowego w produktach betonowych oraz zaprezentowane zostaną nowoczesne rozwiązania, które odpowiadają wymaganiom Unii Europejskiej w zakresie osiągnięcia neutralności klimatycznej do roku 2050 (Fit For 55) w ramach Europejskiego Zielonego Ładu (Green Deal). Po więcej informacji zapraszamy na profil SPChB -> https://lnkd.in/dwfv985x Do zobaczenia 26 września w Łodzi!
-
Zapraszamy na XIV Konferencję Naukowo-Techniczną Budownictwo w Energetyce, która poświęcona jest kluczowym elementom infrastruktury przemysłowej i energetycznej! Kiedy? – 17-20 września 2024 Gdzie? – Karpacz Tematyka konferencji dotyczy przede wszystkim takich obiektów jak: - kominy przemysłowe i chłodnie kominowe, - rurociągi oraz zbiorniki na ciecze, - silosy, zasobniki na materiały sypkie i składowiska węgla, - energetyczne budowle wodne, wiatrowe, jądrowe oraz linie energetyczne, - estakady, mosty przemysłowe i fundamenty obiektów energetycznych, wieże i maszty. Wszelkie szczegóły dotyczące wydarzenia znajdziecie na: https://lnkd.in/d4c8VP2n
-
Do naszego zespołu poszukujemy osoby z minimum 4-letnim doświadczeniem, która będzie odpowiedzialna za pełen zakres spraw kadrowo-płacowych, w tym: prowadzenie dokumentacji pracowniczej, obliczanie wynagrodzeń, przygotowywanie deklaracji podatkowych oraz obsługę Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Wymagania: - znajomość prawa pracy, przepisów podatkowych i ubezpieczeniowych, - biegła obsługa pakietu MS Office i programu Płatnik, - znajomość języka angielskiego lub niemieckiego będzie dodatkowym atutem. Aplikuj teraz i dołącz do naszego zespołu! Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową: https://lnkd.in/dRzyZKRb
-
Kolejnym punktem na mapie realizacji, który przybliżymy Wam z okazji 30-lecia jest Sala Koncertowa Filharmonii Szczecińskiej. Od lat 50. XX wieku orkiestra grała w sali ratusza, a nowa siedziba miała powstać w miejscu starego domu koncertowego z 1884 roku, zburzonego w czasie II wojny światowej. Planowanie nowej sali koncertowej Filharmonii Szczecińskiej rozpoczęło się w już 2004 roku gdzie pod kierunkiem architektów Fabrizio Barozzi i Alberto Veiga z Barcelony na przełomie 2014/2015 powstała lśniąca ikona sztuki budowlanej. W maju 2015 roku budowla ta zdobyła europejską nagrodę współczesnej architektury im. Miesa van der Rohe. Prace nad pięciokondygnacyjnym budynkiem z dwoma salami koncertowymi o pojemności 953 i 192 miejsc rozpoczęły się w kwietniu 2011 roku. Projekt zrealizował Warbud przy wsparciu Thomas Beton Polska i MC-Bauchemie. Największe wyzwanie stanowił transport betonu, aby zapewnić mu odpowiednią konsystencję. W przypadku betonu niższej klasy - do C20/25, postawiono na środek płynny Muraplast FK 44, a w przypadku betonów C25/30 i C30/37 na MC-Power Flow 2237, wysokowydajny superplastyfikator oparty na zaawansowanej technologii polimerów MC. Te produkty do betonu zostały użyte do wykonania fundamentów, ścian, klatek schodowych i słupów, podpór budynku oraz podziemnego parkingu. Nowy obiekt Filharmonii Szczecińskiej stał się miejscem, gdzie sztuka budowlana spotyka się z nowoczesnością
-
Miło nam poinformować, że od 20 maja 2024 Tomasz Falkowski objął nowo utworzone stanowisko Regionalnego Dyrektora Operacyjnego (COO) na Europę Środkowo-Wschodnią, Azję Środkową, Bliski Wschód oraz Indie. Jego rolą jest dalszy rozwój i optymalizacja rentowności spółek Grupy MC-Bauchemie w wymienionych regionach. Tomasz Falkowski swoją karierę zawodową rozpoczynał w spółce Private Equity w obszarze fuzji i przejęć (M&A) oraz kontrolingu finansowego w sektorach nieruchomości i energetyki w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2006 roku przeniósł się do jednego z największych na świecie producentów materiałów budowlanych, piastując stanowiska m.in. Menedżera Strategii na Ukrainę oraz Menedżera Regionalnego ds. Marketingu Strategicznego na region Europy Środkowo-Wschodniej. W 2012 roku został mianowany Dyrektorem ds. Wyników Handlowych Grupy w centrali globalnej, gdzie odpowiadał za portfel obejmujący 40 krajów i ponad 150 rynków lokalnych. Po ponad pięciu latach wrócił do Polski, aby poświęcić się budowaniu nowego segmentu biznesowego w sektorze chemii budowlanej jako Dyrektor Zarządzający oraz Dyrektor ds. fuzji i przejęć, w którym pracował do momentu dołączenia do grupy MC-Bauchemie. Jeszcze raz witamy Tomka w naszym zespole i życzymy wielu sukcesów zawodowych.
-
„Beton klasy C50/60 na moście w Ostrowcu Świętokrzyskim – pasja i sztuka” to tytuł najnowszego artykułu, który pojawił się w magazynie BTA. Wymagający projekt rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 754, który dostosowuje ją do eksploatacji przez pojazdy ciężarowe o ciężarze 50 ton opisany przez Konrada Grzesiaka z MC-Bauchemie Polska oraz Łukasza Osucha z PBI Technologie i Damiana Zawióła z PBI Beton. Zapraszamy do lektury!
-
Firma jest tak dobra jak jej pracownicy - to cytat założyciela firmy Heinricha W. Muellera, który nadal stanowi jedną z naszych głównych wartości. W tym tygodniu mieliśmy zaszczyt podziękować i pożegnać Tadeusza Wasąga, który przechodzi na zasłużoną emeryturę po przeszło 30 latach pracy w firmie MC-Bauchemie Polska. Od początku swojego zatrudnienia Tadeusz związany był z branżą betonową rozwijając sprzedaż produktów dedykowanych do betonu towarowego i prefabrykacji. Jednocześnie przez wiele lat działał w SPChB, gdzie jako prezes tego stowarzyszenia wpływał na rozwój całej branży chemii budowlanej. Jeszcze raz w imieniu całego zespołu bardzo dziękujemy za wszystkie lata pracy, zaangażowanie, wsparcie oraz wiedzę i doświadczenie, którym dzieliłeś się z naszymi pracownikami.