Bardzo zależy nam na tym, żeby sektor #OZE rozwijał się nie tylko w sensie biznesowym, ale i merytorycznym. Dlatego bierzemy udział w konferencjach (jak choćby przed paroma dniami Local Trends Kongres), uczestniczymy w pracach branżowych organizacji jak Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej czy Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki - ale też bezpośrednio angażujemy się w kształcenie nowych specjalistów OZE. Początek roku akademickiego oznacza powrót na uczelnię także dla wykładowców 🙂 - a wśród nich są i nasi przedstawiciele. 👩🏫 Szczególnie mocną reprezentację mamy na Politechnika Gdańska. W ramach podyplomowych studiów poświęconych morskiej energetyce wiatrowej Holger Gallas, Klaudia Tylicka i Remigiusz Joeck wykładają tam o organizacyjnych, prawnych i technologicznych aspektach budowy morskich farm wiatrowych i związanej z nimi infrastruktury elektroenergetycznej na lądzie. Ale spotkacie nas także na innych uczelniach. Remigiusz uczy także słuchaczy programu Executive #Offshore Wind #MBA na Uniwersytet Morski w Gdyni. Krystian Puzdrakiewcz jest asystentem w Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UG na Uniwersytet Gdański, zaś Magdalena Klera-Nowopolska, PhD prowadzi zajęcia z ochrony środowiska w energetyce dla przyszłych inżynierów przemysłowych i specjalistów morskiej energetyki wiatrowej na Politechnika Morska w Szczecinie. 🎓 Czy mamy tu jakichś naszych studentów?
Sevivon
Usługi w zakresie energii odnawialnej
Designing wind farms and photovoltaic projects from greenfield to construction since 2008
Informacje
Sevivon is a Polish project developer that designs wind farms and photovoltaic projects from greenfield to construction. Our service spectrum ranges from construction management to technical and commercial management. With our employees based in Warsaw, Gdansk and Koszalin, we have a highly qualified and experienced team of engineers and managers. Imprint: https://www.sevivon.pl/en/imprint/ Privacy Policy: https://www.sevivon.pl/en/privacy-policy/
- Witryna
-
https://www.sevivon.pl/
Link zewnętrzny organizacji Sevivon
- Branża
- Usługi w zakresie energii odnawialnej
- Wielkość firmy
- 11–50 pracowników
- Siedziba główna
- Koszalin
- Rodzaj
- Spółka prywatna
- Data założenia
- 2008
- Specjalizacje
- Project Development, Wind farms, Photovoltaic i Construction management
Lokalizacje
-
Główna
Wojska Polskiego
24-26
75-712 Koszalin, PL
-
C.K. Norwida
1
80-280 Gdańsk, PL
Pracownicy Sevivon
Aktualizacje
-
Nasza #5dlaOZE wzbudziła zainteresowanie samorządowców zebranych na Local Trends Kongres w Poznaniu. Otwierający Forum prezydent Aleksander Kwaśniewski, który 20 lat temu ratyfikował wejście Polski do UE🇪🇺, podkreślał, że to samorządność była filarem demokracji w naszym kraju, a wejście do Unii - niezbędnym impulsem rozwojowym 📈. Naszym zdaniem na poziomie lokalnym rolę takiego impulsu mogą odgrywać #OZE. “Farmy wiatrowe czy fotowoltaiczne stają się lewarami kolejnych inwestycji” - podkreślała w debacie Magdalena Klera-Nowopolska, PhD z Sevivon, PNE. Zarówno w sensie budowania wizerunku gminy z proinwestycyjnym podejściem, jak i zapewnienia lokalnemu budżetowi nadwyżki operacyjnej, która może zmienić się w lepszą infrastrukturę czy wkład własny do inwestycji. Magda pochwaliła 👏 nowe, bardziej ambitne cele nowego scenariusza #KPEiK, które są ważnym sygnałem, że inwestycje w OZE są oczekiwane i będą wspierane przez państwo. Podkreśliła, że aby założone zwiększenie udziału OZE w finalnym zużyciu energii brutto było realne, trzeba pilnie przyjąć regulacje, które ułatwią i przyspieszą 🚀 budowę nowych odnawialnych źródeł. Dotyczy to zarówno aktualnie dyskutowanych zmian dotyczących inwestycji wiatrowych, jak i oczekiwanego wdrożenia wymogów dyrektywy RED III w zakresie skrócenia i uproszczenia wydawania wymaganych pozwoleń. Nie wszystkie potrzebne zmiany wymagają jednak zmian ustawowych - część barier da się usunąć, wprowadzając i ujednolicając dobre praktyki. Te postulaty zebrane w naszej “Piątce dla OZE” spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników Forum. Dziękujemy pozostałym panelistom Justyna Mazurkiewicz, Grzegorz Synowiec, PhD i Grzegorz Wrona za wspaniałą rozmowę, a Wojciech Szymalski, prezes Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju za moderację i pokazanie optyki samorządów w kontekście #KPEiK.
-
W najbliższy poniedziałek, 14 października, rozpoczyna się Europejskie Forum Samorządowe Local Trends Kongres w Poznaniu. Oczywiście będzie tam reprezentacja Sevivon PNE AG. Dlaczego? Bo samorządy są ważnym partnerem zielonej transformacji. Bez nich plany nie będą zrealizowane, a wizje - pozostaną tylko wizjami. W Poznaniu przez dwa dni trwać będą dyskusje o kierunkach rozwoju polskich wsi, miasteczek, gmin, miast i regionów. W jednej z nich, poświęconej aktualizacji Krajowego Planu Energii i Klimatu #KPEiK w kontekście planów energetycznych samorządów (wtorek 15.10 o 🕐12:40, w Sali Ziemi 🌍) weźmie udział Magdalena Klera-Nowopolska, PhD z Sevivonu. Moderatorem będzie Wojciech Szymalski, prezes Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju, a wśród panelistów są także Justyna Mazurkiewicz, Grzegorz Kubalski, Grzegorz Synowiec, PhD i Grzegorz Wrona. Postaramy się przedstawić perspektywę tych, którzy każdego dnia pracują na rzecz rozwoju nowych, przyjaznych środowisku inwestycji. [fot. EFS]
-
Realizacja inwestycji #OZE to przede wszystkim 🤝🏻 budowa relacji ze społecznością lokalną i jej przedstawicielami. Zawsze powtarzamy, że kluczową rolę odgrywają sołtyski i sołtysi. Zależy nam na jasnej, otwartej i stałej komunikacji z mieszkańcami i to właśnie władze sołeckie są dla nas najlepszym wsparciem. Gwarantują, że niezbędne informacje dotrą do mieszkańców, a ich pytania z kolei trafią do Sevivon. To oni doskonale znają lokalne uwarunkowania i teren, są więc dla nas nieocenioną pomocą przy określaniu oczekiwań społeczności w miejscowościach, w których realizujemy projekty 🧑🤝🧑🏘️🧑🏼🤝🧑🏼. W najnowszej “Gazecie Sołeckiej” Tomasz Kiełb, lider naszego zespołu ds. #nieruchomości, opowiada o współpracy z sołtysami i ich społecznościami. Dodatkowo wyjaśnia jak inwestycje wiatrowe i fotowoltaiczne mogą przekształcić się w nowe drogi i lepsze szkoły oraz dlaczego warto starannie wybrać partnera inwestycji OZE.
-
🎉1️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ obserwujących!🎉 A nawet 1026. To już całkiem spora społeczność - w Polsce jakieś 30 miast ma mniej mieszkańców. Dziękujemy, że współtworzycie z nami wirtualne miasteczko Sevivon! Chcemy z Wami rozmawiać nie tylko o projektach, osobach i wydarzeniach w naszej firmie, ale też o tym, co ważne dla całej branży #OZE i energetycznej transformacji polskiej gospodarki. Właśnie, rozmawiać - bardzo sobie cenimy wszystkie Wasze komentarze i pytania. A może są jakieś tematy, których nie poruszamy, a chcielibyście je u nas znaleźć? Albo odwrotnie - takie, których jest zbyt wiele? Dajcie znać. Aha, a tutaj 🎂 tort dla Was - jeszcze raz dziękujemy!
-
Zmiana na stanowisku prezesa Sevivon, PNE: Holger Gallas, dotychczas członek zarządu Sevivon, 27 września zastąpi w tej roli Stefan Ebeling. Holger mieszka w Polsce od 15 lat, z branżą OZE związany jest mniej więcej tyle samo czasu. W Sevivon pracuje od 2012 roku. Jest jednym z najbardziej doświadczonych menadżerów projektów energetyki odnawialnej w Polsce. Jako menedżer projektu, a następnie członek zarządu odpowiedzialny za rozwój nowych inwestycji nadzorował wybudowanie w Polsce ponad 130 turbin o łącznej mocy ok. 400 MW, od etapu greenfield do uruchomienia farmy. A pierwszym projektem, którego realizacją zarządzał, była… rekordowa pod niemal każdym względem farma Jasna (132 MW zainstalowanej mocy). "Stefan był współzałożycielem tej firmy i jej silna pozycja to w wielkim stopniu jego zasługa" - podkreśla nowy prezes. - "Ja i cały zespół jesteśmy mu niezwykle wdzięczni za jego wkład w budowę Sevivonu". Holger zamierza w dużym stopniu kontynuować dotychczasowy kierunek rozwoju firmy: nie tylko budowa farm wiatrowych i fotowoltaicznych pod klucz, ale też rozwijanie własnego portfolio OZE, by funkcjonować jako niezależny producent energii, oraz czynny udział w przedsięwzięciach Power-to-X, przede wszystkim wodorowych. "Perspektywy dla rynku OZE są bardzo dobre" - wyjaśnia Holger - "ale dla rozwoju Sevivon i wykorzystania tych szans równie ważny jest nasz zespół: silny merytorycznie, doświadczony, a do tego doskonale zintegrowany".
-
Technologiczne nowości w dziedzinie turbin. Innowacyjne rozwiązania sterowania i eksploatacji farm wiatrowych. Systemy magazynowania energii 🔋 i ich miejsce w ekosystemie #OZE. Regulacje, ochrona środowiska, kształcenie kadr. Możemy tak jeszcze długo, bo międzynarodowe targi 🌬️ WindEnergy Hamburg to impreza obejmująca merytorycznie naprawdę wszystkie aspekty sektora wiatrowego. A skoro tak, to nie mogło zabraknąć i team Sevivon w osobie Brygida Węsierska. Możecie ją spotkać na stoisku PNE AG, naszej spółki-matki (hala A1, miejsce 330) - zapewne będzie akurat w środku ożywionej rozmowy, bo gości przewija się przez nasze stanowisko całe mnóstwo. A dla szerszego spojrzenia na sektor wiatrowy w Polsce zachęcamy do odwiedzenia 🇵🇱naszego krajowego pawilonu🇵🇱 stworzonego pod egidą PSEW (hala B2 EG, miejsce 219).
-
Grupa PNE AG, do której należy Sevivon, ogłosiła wybór nowego prezesa. W styczniu 2025 stanowisko to obejmie Heiko Wuttke, menedżer z blisko 30-letnim doświadczeniem w sektorze #OZE. W ostatnich latach zarządzał firmą 8.2 Consulting AG, doradzającą podmiotom na rynku energii odnawialnej. Więcej szczegółów w informacji prasowej PNE AG:
-
#POMAGAMY ❤️ Natura pokazała swoją moc. To jej oblicze, o którym niestety zbyt często zapominamy. Każdy może pomóc. Organizowane są zbiórki dla tych, którzy zostali dotknięci skutkami powodzi 🌊🛟 Tutaj możecie pomagać i przekazywać potrzebne rzeczy: ✔️ Warszawa. W Warszawie pomoc przyjmowana jest w magazynie Stacji Uzdatniania Wody "Filtry" i w urzędach dzielnic. Potrzebne rzeczy to: woda do picia w butelkach, środki czystości, sucha żywność 👍❤️ ✔️ Gdańsk. Fundacja Gdańska uruchomiła zbiórkę #Gdańsk_Pomaga, której celem jest zakup niezbędnego sprzętu do minimalizowania strat powodzi w południowo-zachodniej Polsce 👍❤️ https://zrzutka.pl/npr8dp ✔️ Gdynia. W hali lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu zbierane będą 👍❤️ m.in. żywność z długiem terminem ważności, naładowane powerbanki czy opatrunki, woda butelkowana niegazowana, środki czystości i materiały higieniczne, karma dla zwierząt A tutaj można wpłacać środki. Lista zweryfikowanych zbiórek będzie pewnie dłuższa, na dobry początek kilka linków ⤵️⤵️⤵️ ✔️ Polski Czerwony Krzyż dostarcza mieszkańcom zalanych terenów żywność, wodę pitną, środki higieniczne, koce, śpiwory czy osuszacze do budynków. Trwa też zbiórka pieniędzy ️➡️ Wpłat można dokonywać online poprzez 💸 stronę www.pck.pl, bezpośrednio na nr konta: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060, za pośrednictwem BLIKa (794 33 22 11) lub platformy Zrzutka.pl 💸 https://zrzutka.pl/tf6sjc ✔️ Caritas Polska ️➡️ powodzianom najbardziej potrzebne są: osuszacze, woda pitna, agregaty prądotwórcze, łopaty, taczki, gumowce, ścierki, artykuły higieniczne czy żywność z długim terminem ważności. Wpłat można dokonywać na stronie www.caritas.pl 💸 ✔️ Akcję pomocy prowadzi platforma Siepomaga.pl ️➡️ https://lnkd.in/dG473mYx 💸 Nie czekajcie❗ fot. Bartosz Kaczmarek za Gorąca Linia RMF FM
-
Jakiś czas temu społeczności lokalne dyskutowały 🗯💬, CZY lokować u nich inwestycje #OZE, a teraz coraz częściej zastanawiają się raczej, JAK dobrze skonsultować i przeprowadzić taką inwestycję - mówiła Magdalena Klera-Nowopolska, PhD z Sevivon PNE AG podczas panelu o niezależności ekonomicznej i energetycznej samorządów. Dyskusję na Forum Miasteczek Polskich moderowała Anna Kornecka. To była jedna z wielu dobrych rozmów podczas Forum - na sali obrad i w kuluarach. Kolejne dziś. Magda i Martyna Folwarska odpowiadały na pytania o doświadczenia Sevivon z realizacją inwestycji, konsultacjami społecznymi, efektywnym przygotowywaniem wymaganych dla projektów ekspertyz. Bardzo dobrze widać, że samorządowcy postrzegają otwartość na OZE 🔋 jako ważny element w przyciąganiu do siebie biznesu, ale też - dzięki możliwości wpisania do budżetu wieloletnich, stałych wpływów💰 - jako narzędzie trwałego podnoszenia 📈 jakości życia swoich mieszkańców. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem - i to nie tylko dlatego, że można było u nas doładować telefon ⚡, co na konferencji zawsze jest ważną sprawą! Zrobiliśmy też nieoficjalną premierę naszego nowego informatora dla samorządów i społeczności lokalnych, i spora część nakładu już rozjechała się po Polsce. Sevivon jest partnerem OZE tegorocznej edycji Forum Miasteczek Polskich. Dziękujemy za zaproszenie i doskonałe przygotowanie imprezy Janusz Buzek i Andrzej Kubowicz.