Co dělat, když se uživateli nedaří v Safari na Macu otevřít šifrovanou webovou stránku
Pokud rodičovský dohled nastavíte tak, aby uživateli bránil v přístupu ke stránkám pro dospělé, může být zamezen přístup také k šifrovaným webům, například internetovým obchodům. V takovém případě určete šifrované weby, ke kterým uživatel může přistupovat.
Na Macu použijte příkaz Apple > Předvolby systému a pak klikněte na Rodičovský dohled.
Vyberte uživatelský účet, který potřebuje přístup k šifrovaným stránkám.
V případě potřeby panel odemkněte kliknutím na ikonu zámku a zadejte jméno a heslo správce.
Klikněte na položku Web a poté na tlačítko Vlastní.
Pokud je tlačítko Vlastní neaktivní, doposud jste nenastavili, aby rodičovský dohled automaticky omezil stránky, které může uživatel zobrazit. Chcete-li provést toto nastavení, klikněte na volbu „Automaticky omezit přístup k webovým stránkám pro dospělé“.
Klikněte na tlačítko Přidat pod horním seznamem a zadejte adresu URL webové stránky pro každou webovou stránku, ke které chcete uživateli vždy umožnit přístup.
Chcete-li povolit přístup ke všem webovým stránkám na webu, zadejte nejvyšší úroveň názvu domény (například https://[vzorovysifrovanyweb.org]).
Můžete také přejít na webovou stránku v Safari, kliknutím na dynamické vyhledávací pole zobrazit její úplnou adresu a ikonu (nebo ikonu oblíbené položky) a pak ikonu přetáhnout do seznamu webových stránek v předvolbách Rodičovský dohled.
Chcete-li zrušit přístup k povolené webové stránce, vyberte ji na horním seznamu a klikněte na tlačítko Odstranit pod seznamem.
Klikněte na tlačítko OK a zavřete předvolby pro rodičovský dohled.