A mobileszköz-felügyelet adatcsomagjainak bemutatása
Az adatcsomagok használhatók különböző operációs rendszerekhez, felhasználókhoz és eszközökhöz (bizonyos esetekben csak a felügyelt eszközökön működnek).
Adatcsomagok
Az adatcsomagok konfigurálásával az Apple-eszközök bizonyos beállításait lehet felügyelni. Beállíthat például különböző adatcsomagokat, többek között olyan célokra, hogy a rendszer egy összetett jelkód megadását kérje, kitöltse az Exchange-fiókok adatait az Exchange-szerver adataival, vagy hozzáadjon egy VPN-konfigurációt egy eszközhöz. Bár minden egyes adatcsomagnak megvannak a saját egyedi beállításai, az összes adatcsomagot az alábbiak határozzák meg:
Az adatcsomag által támogatott operációs rendszer vagy rendszerek
A csatorna, amelyet az adatcsomag használ
Az adatcsomag esetében szükség van-e az Apple-eszköz adminisztrálására
Meg lehet-e kettőzni az adatcsomagot
Az adatcsomagok a konfigurálást követően egy konfigurációs profilba lesznek elmentve.
További információk az MDM-adatcsomagok teljes listájájában találhatók.
Megjegyzés: Egyes adatcsomagok és az adott beállításaik nem érhetők el az összes MDM-megoldásban. Ha szeretné megtanulni, mely MDM-adatcsomagok érhetők el az eszközei esetében, tekintse meg az MDM-szolgáltató dokumentációját.
Adatcsomagszabályok
Az adatcsomagok alkalmazását illetően meghatározott szabályok vannak érvényben.
Ha a profilban lévő, legfelsőbb szintű PayloadIdentifier
megegyezik egy már telepített profillal, akkor az éppen telepített profil a meglévő profil „frissítése” lesz. Ha a profilban lévő, legfelsőbb szintű PayloadIdentifier
eltér, és az adatcsomag típusa támogatja a használatát, akkor az újonnan érkező profil eltérőnek számít, és a telepítés végén két profil lesz telepítve.
Az azonosítóknak egyedinek kell lenniük a profilban található minden egyes adatcsomag esetében. Az iOS 15, az iPadOS 15, a macOS 12.0.1 és a visionOS 1.1 rendszer kikényszeríti ezt a követelményt. A macOS rendszerben a profilban meglévő adatcsomagok összehasonlítása a PayloadUUID
használatával történik. Ha két adatcsomag PayloadUUID
kulcsa azonos, akkor a bejövő profil adatcsomagja a meglévő adatcsomag „frissítésének” számít. Ha a telepített profil adatcsomagjában a PayloadUUID
kulcs nem egyezik meg a bejövö adatcsomaggal, akkor a rendszer eltávolítja az adatcsomagot. Az iOS, az iPadOS és a visionOS 1.1 a PayloadIdentifier
értéket használja a PayloadUUID
helyett a megfelelő adatcsomagok helyes összehasonlításához.
A szolgáltatás megakadásának minimálisra csökkentése érdekében mindig őrizze meg a PayloadUUID
értéket, amikor frissítést küld ki meglévő adatcsomagra.
A Korlátozások adatcsomag
A Korlátozások adatcsomagot használhatja, hogy lehetővé tegye a felhasználók számára bizonyos appok, szolgáltatások és funkciók elérését MDM-megoldásba regisztrált Apple-eszközökön. Bizonyos esetekben megakadályozhatja, hogy a felhasználók hozzáférjenek ugyanezekhez az appokhoz és szolgáltatásokhoz.
Beállítható például hozzáadhat olyan korlátozást, amely meggátolja, hogy egy iPhone, iPad vagy Mac gép a kamerával képeket vagy videókat készítsen. És az iPhone egyes korlátozásai lemásolhatók a párosított Apple Watchra.
Az IT-vel kapcsolatos információkat lásd: Az MDM-korlátozások áttekintése. További fejlesztői információkért tekintse meg a Restrictions részt az Apple fejlesztői webhelyen.
Megjegyzés: Egyes korlátozások nem érhetők el az összes MDM-megoldásban. Ha szeretné megismerni, mely MDM-korlátozások érhetők el az Ön eszközei esetében, tekintse meg az MDM-szolgáltató dokumentációját.