Zahteve za FaceTime v Macu
V nadaljevanju preberite, kaj potrebujete za opravljanje in sprejemanje klicev FaceTime ali telefonskih klicev v Macu in kaj potrebuje oseba, ki jo kličete. Opisano je tudi, kaj potrebujete, da se pridružite klicu prek povezave FaceTime.
Kaj potrebujete za opravljanje klicev FaceTime
Za zvočne in videoklice FaceTime v Macu morajo biti izpolnjene naslednje zahteve:
Vzpostavljena povezava z internetom
Biti morate vpisani v FaceTime z računom Apple
Če računa Apple nimate, obiščite spletno mesto računa Apple, da se zanj brezplačno prijavite.
Vgrajen ali priključen mikrofon, za videoklice FaceTime potrebujete tudi vgrajeno ali priključeno kamero
Glejte Klicanje in prejemanje klicev v aplikaciji FaceTime v Macu.
Kaj potrebujejo drugi za sprejemanje vaših klicev FaceTime
Oseba, ki jo želite poklicati prek zvočnega ali videoklica FaceTime, mora biti vpisana v FaceTime in imeti nekaj od naslednjega:
Mac z operacijskim sistemom OS X 10.9.2 ali novejšim in vgrajen ali priključen mikrofon
Napravo iOS z operacijskim sistemom iOS 7 ali novejšim
iPad z operacijskim sistemom iPadOS 13 ali novejšim
Pomembno: za opravljanje in sprejemanje klicev FaceTime z več osebami (skupinski FaceTime) morate vi in osebe, ki jih kličete, uporabljati macOS 10.14.3 z dodatno posodobitvijo ali novejši, iOS 12.1.4 ali novejši ali iPadOS. Ta funkcija morda ni na voljo v vseh državah ali regijah. Glejte članek tehnične podpore družbe Apple O varnostni vsebini dodatne posodobitve za macOS Mojave 10.14.3.
Kaj potrebujete za opravljanje in sprejemanje telefonskih klicev v Macu
Zahteve, ki morajo biti izpolnjene, če želite klicati in sprejemati klice v Macu:
iPhone ima nameščen operacijski sistem iOS 8 ali novejši. Glejte članek tehnične podpore družbe Apple Posodobitev iPhona ali iPada.
iPhone in Mac sta v istem omrežju Wi-Fi in imata vzpostavljeno internetno povezavo. Glejte Povezovanje Maca z internetom prek omrežja Wi-Fi.
V Macu in iPhonu morate biti vpisani z istim računom Apple in v nastavitvah iCloud mora biti aplikacija FaceTime vklopljena. Glejte Nastavitev funkcij iCloud, Vpis v aplikacijo FaceTime ali izpis iz nje in članek tehnične podpore družbe Apple Funkcije in zahteve Enovitosti v napravah Apple.
Za iPhone in Mac so vklopljeni klici prek omrežja Wi-Fi. Klicanje prek omrežja Wi-Fi v nekaterih modelih Macov ni na voljo. Glejte Nastavitev iPhona in aplikacije FaceTime v Macu za telefonske klice.
Glejte Klicanje in prejemanje klicev v aplikaciji FaceTime v Macu.
Če imate težave s sluhom ali govorom ali če želite poklicati osebo s takšnimi težavami, lahko telefonske klice opravljate s funkcijo Sprotno vnašanje besedila (RTT), če jo vaš operater omogoča.
Opomba: za opravljanje in sprejemanje klicev RTT morate uporabljati macOS 10.14.2 ali novejši z vklopljenim klicanjem prek omrežja Wi-Fi in iPhone z operacijskim sistemom iOS 12.1.1 ali novejšim. Ta funkcija ni na voljo v vseh državah ali regijah oziroma je ne podpirajo vsi operaterji. Glede na omrežno okolje se klic RTT lahko spremeni v klic TTY.
Glejte Nastavitev in uporaba klicanja RTT v aplikaciji FaceTime v Macu.
Kaj potrebujete za pridružitev klicu prek povezave FaceTime
Ko prejmete povezavo do klica FaceTime, se lahko klicu pridružite v brskalniku (prijava ni potrebna). Če pa uporabljate operacijski sistem macOS 12 ali novejši, potem se lahko klicu pridružite v aplikaciji FaceTime. Zahteve, ki morajo biti izpolnjene v napravi z operacijskim sistemom Android ali Windows:
Najnovejša različica brskalnika Google Chrome ali Microsoft Edge
Vzpostavljena povezava z internetom
Vgrajen ali priključen mikrofon, za videoklice FaceTime pa potrebujete tudi vgrajeno ali priključeno kamero (zahtevana je podpora za kodiranje videa H.264)