Редагування відео в режимі «Кінематограф» у програмі «Фотографії» на Mac
На моделях пристрою iPhone 13 режим «Кінематограф» застосовує ефект глибини різкості, який підтримує різкість точки фокусування відео, водночас створюючи чарівно розмитий передній і задній плани. У програмі «Фотографії» на Mac ви можете вимикати ефект «Кінематограф», а крім того — коригувати місце, де відбуваються зміни точки фокусування, і коригувати рівень розмиття чи глибину різкості.
Відео, зняті в режимі «Кінематограф», можна редагувати на iPhone XS, iPhone XR і новіших під керуванням iOS 15. Щоб на Mac редагувати відео, зняті в режимі «Кінематограф», потрібен комп’ютер Mac однієї з наведених нижче моделей під керуванням macOS Monterey чи новішої.
MacBook Air (жовтень 2018 року та новіші)
MacBook Pro (червень 2017 року та новіші)
MacBook (червень 2017 року)
iMac (червень 2017 та новіші)
iMac Pro (усі моделі)
Mac Pro (грудень 2019 року)
Mac mini (жовтень 2018 року та новіші)
Відкрити програму «Фотографії»
Як увімкнути або вимкнути ефект «Кінематограф»
У програмі «Фотографії» на Mac двічі клацніть відео в режимі «Кінематограф», а потім клацніть «Редагувати» на панелі інструментів.
Клацніть «Коригувати» на панелі інструментів, а потім клацніть кнопку «Кінематограф» на лівому краї візира кадру.
Можна також клацнути кнопку «Аудіо» , щоб увімкнути або вимкнути звук.
Як змінити точку фокусування у відео в режимі «Кінематограф»
Під час запису відео в режимі «Кінематограф» камера автоматично визначає точку фокусування й може автоматично змінювати фокус за виявлення нового об’єкта. Білі точки під візиром кадру (або повзунком) позначають місце, де відбуваються зміни точки фокусування. Під час редагування відео в режимі «Кінематограф» ви можете вручну змінювати точку фокусування.
У програмі «Фотографії» на Mac двічі клацніть відео в режимі «Кінематограф», а потім клацніть «Редагувати» на панелі інструментів.
Клацніть «Коригувати» на панелі інструментів, а потім відтворіть відео чи потягніть бігунок до кадру, де потрібно змінити точку фокусування.
На екрані навколо поточної точки фокусування з’явиться жовта рамка. Якщо буде виявлено інший об’єкт, який може стати точкою фокусування, з’явиться сіра рамка.
Щоб змінити точку фокусування, виконайте одну із зазначених нижче дій.
Щоб вибрати виявлену точку фокусування, клацніть сіру рамку навколо виявленої точки фокусування.
Рамка стане жовтою, а під візиром кадру з’явиться жовта точка, яка вказуватиме на змінення фокусу вручну. За потреби можна й далі змінювати фокус вручну, і кожна така зміна позначатиметься жовтою точкою під візиром кадру.
Щоб вибрати будь-яку точку в кадрі для фокусування, двічі клацніть елемент на екрані, де має бути точка фокусування.
Щоб вибрати точку фокусування на певній відстані від камери, наведіть указівник на елемент, який розташований на потрібній фокусній відстані, а потім клацніть і утримуйте його до появи жовтої рамки.
Щоб перемкнутися між точкою фокусування, яку вибрано автоматично, і точкою, яку вибрано вручну, клацніть кнопку «Перемкнути фокус» поруч із візиром кадру.
Як коригувати глибину різкості у відео в режимі «Кінематограф»
У програмі «Фотографії» на Mac двічі клацніть відео в режимі «Кінематограф», а потім клацніть «Редагувати» на панелі інструментів.
Клацніть «Коригувати» на панелі інструментів, а потім потягніть повзунок «Глибина» в меню коригування режиму «Кінематограф», щоб змінити обсяг розмиття переднього й заднього планів.