Уникнення шахрайства через використання шифрованих вебсайтів в Safari на Mac
Під час відвідування зашифрованої вебсторінки, наприклад для здійснення банківських онлайн-операцій, Safari перевіряє, чи достовірний сертифікат вебсайту. Якщо ні, Safari попередить вас.
Зашифровані вебсайти маскують дані, якими ви з ними обмінюєтеся, то ж побачити їх можете тільки ви і вебсайт. Важливо користуватися зашифрованими вебсайтами, щоб уникнути «підглядання».
Розпізнавання зашифрованого вебсайту
У програмі Safari на Mac шукайте іконку шифрування в полі розумного пошуку. Іконка шифрування означає, що цей сайт застосовує протокол HTPPS, має сертифікат цифрового посвідчення та зашифровує інформацію. Щоб переглянути сертифікат вебсайту, натисніть цю іконку.
Сіра іконка замка позначає стандартний сертифікат.
Важливо! Якщо вебсайт не позначено іконкою шифрування, у полі розумного пошуку з’явиться напис «Не захищений». Не вводьте персональну або фінансову інформацію на незахищених сторінках. Відвідуючи такий вебсайт, ви наражаєте свої дані на небезпеку викрадення. Натомість варто повернутися на сторінку входу та пошукати посилання на зашифровану версію сайту на кшталт «Перейти на захищений сайт». Якщо кнопка доступна, скористайтеся нею, навіть якщо не збираєтеся переглядати чи надавати приватну інформацію.
Дії в разі отримання застереження щодо сертифікату
У програмі Safari на Mac виконайте одну з наведених нижче дій:
Натисніть «Показати сертифікат» і перегляньте зміст сертифіката.
Якщо сертифікат містить повідомлення, що він не є надійним або виданий ненадійною організацією, або назва та організація, указані в сертифікаті, не збігаються з даними власника вебсайту, натисніть «Скасувати».
Якщо ви і надалі користуватиметеся вебсайтом, перевірте адресу на панелі інструментів Safari. Іноді шахрайські сайти маскуються під надійні сайти, змінюючи одну чи дві літери в адресі сайту. Сертифікат зберігається на комп’ютері. Ви можете змінити параметри надійності сертифіката пізніше за допомогою програми «Ключар».
Зверніться до адміністратора або власника вебсайту із запитанням, чому на їхньому сайті з’являється застереження сертифіката. Доступ до деяких сайтів можливий лише всередині певної організації, тому вони використовують самопідписний сертифікат (а не виданий центром сертифікації). У будь-якому разі вам потрібно вирішити, чи довіряєте ви вебсайту та чи бажаєте його відвідати.
Дії в разі отримання застереження щодо шахрайського сайту
У програмі Safari на Mac, якщо відображається повідомлення про оманливий, зловмисний або потенційно небезпечний вебсайт, не відвідуйте такий вебсайт.
Safari може також попереджати вас про небезпечні вебсайти, відомі як оманливі, зловмисні або шкідливі. Якщо з’являється застереження, рекомендовано не відвідувати такий вебсайт.
Оманливі вебсайти можуть спробувати обдурити вас, інсталюючи зловмисне програмне забезпечення, яке може ушкодити ваш комп’ютер, перескеровувати ваші запити в Інтернеті або викрасти персональну інформацію (як от імена користувача і паролі). Багато вебсайтів представляються у вигляді легального бізнесу або урядових інституцій, наприклад банку, провайдера пошти, інтернет-провайдера.