Ludzie, inspiracje, technologie. Biuletyn O TRANSFORMACJI BIZNESU 📣 Marzec 2024
Zapoznaj się z naszym spojrzeniem na transformację biznesu oraz analizami i raportami z tego obszaru. Dowiedz się więcej o inicjatywach KPMG, które pobudzają do przemian i zmieniają świat na lepszy.
Co nowego w marcu? 👇
WYWIAD: AI w audycie to nowe możliwości. Przekładamy innowacje na korzyści dla klientów i pracowników.
Na czym polegają zmiany transformacyjne w ostatnich latach, które zmieniły oblicze usług audytowych KPMG? Jaką rolę w audycie pełni obecnie sztuczna inteligencja?
O tym między innymi w rozmowie z Marek Gajdziński , Partnerem, Szefem Działu Audytu w KPMG w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.
CASE STUDY: Centralizacja specjalistycznych funkcji wsparcia przez potentata rynku paliwowego z Bliskiego Wschodu
Zespół Shared Service & Outsourcing Consulting KPMG Poland pomógł jednej z większych grup kapitałowych rynku paliwowego z Bliskiego Wschodu w zdefiniowaniu nowej struktury organizacyjnej, a także w wypracowaniu umowy ramowej, katalogu usług scentralizowanych oraz modelu ich rozliczania.
TRENDY: Transformacja cyfrowa w obszarze Customer Experience
Najnowsze kierunki z obszaru Customer Experience, które będą kształtować krajobraz gospodarczy w roku 2024 – zebrał Jan Karasek , Partner w Dziale Consultingu, Szef Zespołu Transformacji Cyfrowej w KPMG w Polsce.
RAPORT: Barometr Cyberbezpieczeństwa
Przeformułowanie strategii cyberbezpieczeństwa będącej częścią transformacji organizacji pozwala nie tylko wzmacniać obronę, ale także przyczyniać się do innowacyjności i budowania zaufania klientów. W siódmej już edycji badania „Barometru Cyberbezpieczeństwa" skupiono się szczególnie na ocenie wpływu nowych regulacji na kierunki transformacji cyberbezpieczeństwa oraz zapewnieniu zgodności w tej dziedzinie.
ARTYKUŁ: Raportowanie ESG obejmuje także zagadnienia z obszaru prawa pracy
Jednymi z elementów raportu ESG są informacje dotyczące różnorodności i dbałości o pracowników w zakładzie pracy oraz kwestie związane ze zgodnością regulacyjną w obszarze prawa pracy. Obszar zatrudnienia będzie mieścić się w części „S” czyli czynnikach społecznych. Są to czynniki, określające sposób, w jaki dane przedsiębiorstwo wpływa zarówno na klientów, dostawców i społeczności lokalne, jak i na pracowników oraz to, w jaki sposób pracownicy wpływają na przedsiębiorstwo.
Autorki: Renata Kulpa , Agnieszka Jóźwiak , Anna Panek