Ludzie, inspiracje, technologie. Biuletyn O TRANSFORMACJI BIZNESU 📣 Sierpień 2024
Zapoznaj się z naszym spojrzeniem na transformację biznesu oraz analizami i raportami z tego obszaru. Dowiedz się więcej o inicjatywach KPMG, które pobudzają do przemian i zmieniają świat na lepszy.
W sierpniu o transformacji biznesu mówimy tak 👇
Benchmark klimatyczno-środowiskowy KPMG. Edycja 2024
Dane na temat wpływu na planetę ujawniło jedynie 56 ze 100 największych, operujących w Polsce firm. Średni wynik ujawnień w tej grupie wynosi jedynie 5,08 punktu na 10 możliwych, co jest słabszym wynikiem niż w zeszłym roku (5,27).
Działające w Polsce firmy z grupy TOP100 mają jeszcze wiele do zrobienia w kwestii raportowania odpowiedzialności za klimat i środowisko. Czasu na dostosowanie się do obowiązujących przepisów jest coraz mniej.
Szczegóły w naszej publikacji.
KPMG i ServiceNow wsparły Danone w budowie platformy globalnych usług biznesowych
Celem osiągnięcia doskonałości świadczonych usług, silosy ustąpiły miejsca jednolitemu, płynnemu modelowi wsparcia korporacyjnego.
✔ Nastąpiła integracja i optymalizacja usług biznesowych.
✔ Środowisko ServiceNow zostało wdrożone na poziomie ogólnofirmowym.
✔ Powstała dedykowana platforma GBS.
Przekonaj się, jak wyglądała współpraca z Danone , światowym liderem w branży spożywczej.
5 kluczowych praktyk z zakresu UX/UI przy tworzeniu raportów i analiz
Uwzględnianie najlepszych praktyk UX/UI podczas tworzenia raportów pozwala dostarczać wartościowe informacje w sposób przyjazny dla użytkownika.
Co to są za praktyki❓ Co robić, żeby poprawić odbiór prezentowanych danych❓
Od obietnicy do działania – sztuczna inteligencja w praktyce biznesowej
🤖 Generatywna sztuczna inteligencja stanowi przełomową technologię o potencjale transformacyjnym w różnych dziedzinach i obszarach funkcjonowania organizacji.
🤖 Wykorzystanie genAI wiąże się z istotnymi wyzwaniami prawnymi i etycznymi, które wymagają odpowiedniego przygotowania pracowników zarówno pod względem merytorycznym, jak i technicznym.
🤖 Kluczowe jest znalezienie równowagi między adaptacją innowacji a ochroną fundamentalnych wartości, co otworzy perspektywę na przyszłość, w której genAI będzie wykorzystywana dla ogólnego dobra społeczeństw i gospodarek.
Więcej o przemyślanym i skutecznym wykorzystaniu rozwijających się technologii związanych ze sztuczną inteligencją – w naszej publikacji.
Status odbiorcy przemysłowego – dlaczego warto?
⚡ Przestrzeń do działań dekarbonizacyjnych, ⚡ obniżenie kosztów, ⚡ ogólna poprawa kondycji finansowej firmy
– to tylko niektóre z korzyści dla przedsiębiorstw związane z uzyskaniem statusu przemysłowego odbiorcy energii. Ministerstwo Klimatu i Środowiska przedstawia propozycję regulacji, które poszerzą grono przedsiębiorstw do tego uprawnionych.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułem ekspertów KPMG z Zespołu ESG, Dekarbonizacji i Bioróżnorodności: Justyna Wysocka-Golec , Jacek Chenczke , Wojciech Pacholczyk .