Ludzie, inspiracje, technologie. Biuletyn O TRANSFORMACJI BIZNESU 📣 Maj 2024
Zapoznaj się z naszym spojrzeniem na transformację biznesu oraz analizami i raportami z tego obszaru. Dowiedz się więcej o inicjatywach KPMG, które pobudzają do przemian i zmieniają świat na lepszy.
W maju o transformacji biznesu mówimy tak 👇
Trendy w finansowaniu inwestycji i działalności
👉 Szukając najbardziej efektywnych źródeł finansowania, firmy coraz częściej rozważają alternatywę wobec kredytów bankowych. W związku ze spadkiem rentowności obligacji, emisja zielonych obligacji staje się coraz bardziej atrakcyjną opcją uzupełniającą kredyty bankowe. Takie rozwiązanie cieszy się rosnącym popytem, zwłaszcza ze strony dłużnych funduszy inwestycyjnych.
Najnowsze kierunki z obszaru finansowania i restrukturyzacji przedsiębiorstw, które kształtują i będą kształtować krajobraz gospodarczy w roku 2024 – zebrał Robert Kasprzak , Partner Associate w Dziale Deal Advisory w KPMG w Polsce.
Producenci samochodów w Europie coraz poważniej traktują elektromobilność
Nowe technologie oraz zmiany w modelach biznesowych w branży motoryzacyjnej są obecnie kluczowym wyznacznikiem kierunku jej rozwoju. Zakres przekształceń dotyczy nie tylko samych pojazdów, ale także wpływa na infrastrukturę, gospodarkę i społeczeństwo. ⚡ Wprowadzenie elektrycznych samochodów na rynek i rosnące zainteresowanie alternatywnymi źródłami napędu zmieniają całą branżę i na nowo definiują pojęcie mobilności.
Prognozy wynikające z badania sugerują, że do 2030 roku sprzedaż nowych pojazdów elektrycznych z bateriami (BEV) w Europie będzie stanowiła 30% sprzedaży wszystkich pojazdów.
Zachęcamy do zapoznania się z europejską perspektywą 24. edycji KPMG Global Automotive Executive Survey oraz polskim podsumowaniem tej publikacji.
ESG Market Foresight 2024. Puls zielonej transformacji rynku
Zapraszamy na konferencję, która odbędzie się 21 maja 2024 r.
🌍 ESG Market Foresight 2024. Puls zielonej transformacji rynku to wyjątkowa okazja, aby zgłębić najnowsze trendy i wyzwania związane z dekarbonizacją poparte najnowszymi raportami, w tym kolejną edycją Benchmarku Klimatyczno-Środowiskowego, sprawdzającego gotowość największych polskich firm do raportowania kwestii zrównoważonego rozwoju (premiera na wydarzeniu).
Prawo pracy w standardzie ESRS S1 – właśni pracownicy
Określenie, w jaki sposób podmiot wpływa na własnych pracowników, ale również określenie działań, które taki podmiot powinien podjąć by przeciwdziałać negatywnemu oddziaływaniu na pracowników – to cel jednego z europejskich standardów raportowania zrównoważonego rozwoju (ESRS S1 – Właśni pracownicy), który porusza zagadnienia z obszaru prawa pracy.
Autorki: Renata Kulpa , Agnieszka Jóźwiak , Anna Panek