Liepos 9 d. Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centre lankėsi Ukrainos švietimo ir mokslo ministerijos Profesinio mokymo direktorato valdymo ir viešojo ir privataus sektorių partnerystės ekspertų grupės valstybinis ekspertas Serhii Kovalenko, Lvivo srities valstybinės administracijos Švietimo ir mokslo departamento direktorius Oleh Paska, Lvivo srities valstybinės administracijos Švietimo ir mokslo departamento Švietimo ir mokslo departamento Inovacijų, profesinio, profesinio ir aukštojo mokslo skyriaus vadovas Ivan Pykus, Lvivo srities profesinio mokymo regioninės tarybos vadovo pavaduotoja, Lvovo profesinio mokymo kolegijos stebėtojų tarybos narė Natalija Starodub, Valstybinės profesinio mokymo įstaigos "Lvivo aukštesnioji profesinė kompiuterinių technologijų ir statybos mokykla" direktorė Maria Polishchuk. Svečiai domėjosi Lietuvos profesiniu mokymu, jo pažanga ir pasiekimais. Ypatingą dėmesį skyrė pameistrystei - dualiniam mokymui, jo diegimo mūsų šalyje patirtimis, bendradarbiavimo tarp profesinio mokymo įstaigų ir verslo bei pramonės įmonių stiprinimo ir plėtros galimybėmis. Ukrainiečiai nuoširdžiai dėkojo už nuolatinę paramą ir Ukrainos palaikymą visomis galimomis priemonėmis. Tikimės, kad šis pasidalinimas patirtimi bus naudingas ateityje atstatant Ukrainą ir atkuriant praradimus, patirtus dėl karo.
About us
- Website
-
www.vpm.lt
External link for Visagino Technologijos ir Verslo profesinio mokymo centras
- Industry
- Technical and Vocational Training
- Company size
- 51-200 employees
- Type
- Educational
Employees at Visagino Technologijos ir Verslo profesinio mokymo centras
Updates
-
Birželio 15 dieną vyko Lituanica X robotikos varžybos „TOP ROBO CITY GAMES“. Šiuose varžybose pirmą kartą dalyvavo Visagino technologijos ir verslo profesijos mokymo centro komanda. Džiugu, kad mūsų centrui pavyko tapti dalimi šios didelės robotikos bendruomenes. Ateityje planuojame siekti dar geresnių rezultatų.
-
-
-
-
-
+3
-
-
Europos Komisijos finansuojamas "Erasmus+" projektas ,,CIRCVET - CIRCULAR ECONOMY PRACTICAL TRAINING MATERIALS FOR PLASTIC MANUFACTURING INDUSTRIES" yra labai įdomi ir svarbi tarptautinė iniciatyva, kuria siekiama skatinti žiedinės ekonomikos praktiką Europos plastiko pramonėje. Projekte dalyvauja 12 partnerių iš visos Europos: iš Ispanijos - AIJU (projekto koordinatorius), Universidad de las Palmas de Gran Canaria, iš Lietuvos - LINPRA, Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras ir Alytaus profesinio rengimo centras, iš Vokietijos - Kunststoff Institut Ludenscheid, iš Prancūzijos - Polymeris ir Infinitivity Design Lab, iš Italijos - Trento universiteto, HIT ir Proplast klasteriai, o iš Portugalijos - CENTIMFE klasteris. CIRCVET suvienija visas kompetencijas ir žinias, reikalingas projektui įgyvendinti ir geriausiems rezultatams pasiekti: - 5 partneriai (AIJU, CENTIMFE, PROPLAST, POLYMERIS, LINPRA) atstovauja šio sektoriaus MVĮ, kurios yra MVĮ asociacijos ir (arba) klasteriai. Trys iš jų taip pat yra mokslinių tyrimų centrai (CENTIMFE, PROPLAST, POLYMERIS), remiantys inovacijas. - 5 partneriai (KIMW-Q, ULPGC, UNITRENTO, APRC, VPM), atstovaujantys švietimo ir mokymo sektoriui, t.y. universitetai, profesinio mokymo centrai. - 1 partneris (IDL) turi techninę kompetenciją, žinias ir patirtį kurti ir diegti IRT išteklius. - 1 partneris (HIT) atstovauja inovacijoms verslo modelių ir verslumo srityse, kurios yra pagrindiniai aspektai pereinant prie žiedinės ekonomikos modelio. CIRCVET konsorciumas sulaukė susidomėjimo iš daugelio subjektų, kurie jau dabar nori įsitraukti į šią iniciatyvą: MESAP klasteris, ATIM klasteris, Cassa Edile di Mutualità e Assistenza Interprovinciale del Veneto ir Mancomunidad del Norte de Gran Canaria. Projekto tikslai: • Sukurti išsamiausią, nemokamą ir labiausiai žiedinės ekonomikos principams pritaikytą plastikų mokymo programą Europoje. • spręsti konkrečius poreikius ir iššūkius, su kuriais susiduria plastiko sektoriaus įmonės. • skatinti įvairių suinteresuotųjų šalių, įskaitant universitetų, profesinio mokymo centrų, mokslinių tyrimų įstaigų, pramonės klasterių ir mažųjų bei vidutinių įmonių (MVĮ), bendradarbiavimą. • mokyti asmenis, turinčius svarbiausius įgūdžių ekologijoje, prisidėti prie tvaresnės ir efektyviau išteklius naudojančios visuomenės kūrimo. Pagrindiniai aspektai: • Dėmesys skiriamas praktiniam mokymui, pritaikytam realiems pramonės poreikiams. • Įvairių suinteresuotųjų šalių, turinčių patirties įvairiose srityse, susivienijimas. • Akcentuojamas svarbiausių ekologiškų įgūdžių ugdymas tvariai ateičiai. Projektas trunka 36 mėnesius ir šiuo metu yra įpusėjęs: prasideda pirmasis parengto turinio bandomasis etapas. Kitų metų pradžioje (2025 m. sausio mėn.) prasidės viso parengto ir apibrėžto turinio patvirtinimo etapas.
-
-
Tiesioginėje Lietuvos radijo (LRT) švietimo laidoje „Dešimt balų“ dalyvavo Visagino TVPMC direktorius dr. Vytautas Petkūnas 2024-04-12 2024 m. balandžio 11 d. tiesioginėje Lietuvos radijo (LRT) laidoje „Dešimt balų“ dalyvavo Visagino TVPMC direktorius dr. Vytautas Petkūnas. Laidos tema : ,, Ar mokytis profesinėje mokykloje nebegėda?“. LRT radijo švietimo laidoje dalyvavo Elena Pelakauskienė, Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos direktorė, Paulius Čepas, Kauno technologijų mokymo centro direktorius ir dr. Vytautas Petkūnas, Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras direktorius. Laidą vedė Jonė Kučinskaitė. Šiandien atsivėrė visos Lietuvos profesinės mokyklos. Jose nuo ryto iki darbo dienos pabaigos laukiami tiek jaunesni moksleiviai, progimnazistai, tiek gimnazistai. Jiems ir jų tėvams bus pristatytas kiekvienoje profesinėje mokykloje siūlomas mokymo programų meniu. Iš tiesų išsilavinusios ir labiau pasiturinčios šeimos dažniausiai vengia net pagalvoti apie savo vaiko ateitį profesinėje mokykloje. Mat dažnai šeimai profesinis mokymas vis dar asocijuojasi su tepaluotomis rankomis, purvinais kombinezonais, nešvankia darbininkų šnekta. Bet, anot profesinių mokyklų atstovų, šis įvaizdis yra klaidingas. O ir įstoti į kai kurias mokymo programas profesinėse mokyklose gali būti net sudėtingiau nei į kai kurių aukštųjų mokyklų studijų programas. Ką siūlo profesinės mokyklos jaunuoliams? Ir kiek tiesos, kad neretai profesinių mokyklų absolventai uždirba daugiau nei aukštųjų mokyklų alumnai? Pasiklausyti laidos įrašo galite čia. https://lnkd.in/eHGvaimp