Skip to main content
Shaping Europe’s digital future

Dirbtinio intelekto paktas

DI paktu organizacijos skatinamos ir remiamos iš anksto planuoti DI akto priemonių įgyvendinimą.

Kas yra DI paktas?

Dirbtinio intelekto aktas įsigaliojo 2024 m. rugpjūčio 1 d. Kai kurios DI akto nuostatos jau visapusiškai taikomos. Tačiau kai kurie didelės rizikos DI sistemoms taikomi reikalavimai ir kitos nuostatos bus taikomos tik pereinamojo laikotarpio pabaigoje (t. y. laikotarpiu nuo įsigaliojimo iki taikymo pradžios datos).

Atsižvelgdama į tai, Komisija propaguoja DI paktą, siekdama, kad pramonė savanoriškai įsipareigotų numatyti DI aktą ir pradėti įgyvendinti jo reikalavimus iki teisės aktuose nustatyto termino. Siekiant suburti dalyvius, 2023 m. lapkričio mėn. paskelbtas pirmasis kvietimas pareikšti susidomėjimą, į kurį atsiliepė daugiau kaip 550 įvairaus dydžio, sektorių ir šalių organizacijų. Nuo to laiko DI biuras pradėjo rengti DI paktą, kuris grindžiamas dviem ramsčiais:

  • I ramstis veikia kaip vartai siekiant įtraukti DI pakto tinklą (organizacijas, kurios išreiškė susidomėjimą paktu), skatina keistis geriausia patirtimi ir teikia praktinę informaciją apie DI akto įgyvendinimo procesą; 

  • Pagal II ramstį DI sistemų tiekėjai ir diegėjai skatinami iš anksto pasirengti ir imtis veiksmų, kad būtų laikomasi teisės aktuose nustatytų reikalavimų ir pareigų. 

Dviejų ramsčių metodas

I ramstis. rinkti duomenis ir jais keistis su DI pakto tinklu;

Pagal I ramstį dalyviai prisideda prie bendradarbiavimo bendruomenės kūrimo, dalydamiesi savo patirtimi ir žiniomis. Tai apima DI biuro rengiamus praktinius seminarus, per kuriuos dalyviai geriau supranta DI aktą, savo pareigas ir tai, kaip pasirengti jo įgyvendinimui. Savo ruožtu DI biuras gali rinkti įžvalgas apie geriausią praktiką ir iššūkius, su kuriais susiduria dalyviai.

Šiomis aplinkybėmis dalyviai gali dalytis geriausia patirtimi ir vidaus politikos priemonėmis, kurios gali būti naudingos kitiems reikalavimų laikymosi srityje. Atsižvelgiant į dalyvių pageidavimus, ši geriausia praktika taip pat gali būti skelbiama internete platformoje, kurioje DI biuras dalysis informacija apie DI akto įgyvendinimo procesą.

II ramstis. palengvinti įmonių įsipareigojimų vykdymą ir apie juos pranešti;

Šio ramsčio tikslas – sukurti sistemą, kuria būtų skatinamas ankstyvas kai kurių DI akto priemonių įgyvendinimas. Šia iniciatyva organizacijos skatinamos aktyviai atskleisti savo įgyvendinamus procesus ir praktiką, kad būtų galima numatyti atitiktį. Konkrečiai, DI sistemas tiekiančios arba diegiančios įmonės gali pademonstruoti savo savanoriškus įsipareigojimus dėl skaidrumo ir didelės rizikos reikalavimų ir jais dalytis, taip pat iš anksto pasirengti jų įgyvendinimui. 

Įsipareigojimai prisiimami kaip įsipareigojimai, kurie yra „dalyvavimo deklaracijos“. Šie įsipareigojimai apima konkrečius veiksmus (planuojamus arba vykdomus), kad būtų įvykdyti atskiri DI akto reikalavimai, ir jų priėmimo tvarkaraštį. Tokios deklaracijos dėl įdarbinimo taip pat gali būti pateikiamos kaip papildomi tikslai.

Įsipareigojimų pasirašymas

Rugsėjo25 d. Komisija Briuselyje sukvietė pagrindinius pramonės suinteresuotuosius subjektus paminėti pirmųjų įsipareigojimus pasirašiusių subjektų. Iki šiol įsipareigojimus pasirašė daugiau kaip 100 įmonių, įskaitant tarptautines korporacijas ir Europos mažąsias ir vidutines įmones (MVĮ) iš įvairių sektorių, įskaitant IT, telekomunikacijų, sveikatos priežiūros, bankininkystės, automobilių ir aeronautikos sektorius. Visas sąrašas pateikiamas žemiau.

Savanoriškuose ES dirbtinio intelekto pakto įsipareigojimuose dalyvaujančios įmonės raginamos įsipareigoti imtis bent trijų pagrindinių veiksmų: 

  • DI valdymo strategijos priėmimas siekiant skatinti DI diegimą organizacijoje ir siekti, kad ateityje būtų laikomasi DI akto
  • DI sistemų, kurios pagal DI aktą gali būti priskiriamos didelės rizikos kategorijai, nustatymas ir kartografavimas
  • Darbuotojų informuotumo apie dirbtinį intelektą ir jų raštingumo didinimas, etiško ir atsakingo dirbtinio intelekto plėtojimo užtikrinimas

Be šių pagrindinių įsipareigojimų, įmonės raginamos prisiimti papildomų įsipareigojimų, kaip siūloma DI pakte. Jie turėtų būti pritaikyti prie jų veiklos, be kita ko, užtikrinant žmogaus vykdomą priežiūrą, mažinant riziką ir skaidriai ženklinant tam tikrų rūšių DI sukurtą turinį, pavyzdžiui, sintetinę vaizdakaitą.

Įsipareigojimų tekstas (.pdf),kurįiš pradžių parengė DI biuras, buvo pateiktas atitinkamiems DI pakto tinklo suinteresuotiesiems subjektams, siekiant surinkti grįžtamąją informaciją ir įžvalgas. Todėl galutinėje įsipareigojimų redakcijoje atsižvelgiama į suinteresuotųjų subjektų pateiktą informaciją. Šie įsipareigojimai nėra teisiškai privalomi ir nenustato dalyviams jokių teisinių įsipareigojimų. Bendrovės galės jas pasirašyti bet kuriuo metu, kol bus visapusiškai taikomas DI aktas. 

Dalyvaujančios bendrovės bus raginamos viešai pranešti apie savo pažangą praėjus 12 mėnesių nuo jų įsipareigojimų paskelbimo. Pagrindinis ataskaitos tikslas – pateikti įžvalgų apie pažangą, padarytą vykdant šiuos įsipareigojimus, ir užtikrinti jos skaidrumą.

Kuo Paktas naudingas jo dalyviams?

Komisija bendradarbiauja su dalyviais ir padeda jiems:

  • užtikrinti bendrą DI akto tikslų supratimą;

  • imtis konkrečių veiksmų siekiant suprasti, pritaikyti ir pasirengti būsimam DI akto įgyvendinimui (pvz., kurti vidaus procesus, parengti darbuotojus ir savarankiškai įvertinti DI sistemas);

  • dalijimasis žiniomis ir apsaugos priemonių, nustatytų siekiant įrodyti, kad DI yra patikimas, matomumo ir patikimumo didinimas

  • Papildomo pasitikėjimo DI technologijomis didinimas

Paktas suteikia galimybę lyderiams ir plataus užmojo dalyviams išbandyti savo sprendimus ir jais dalytis su platesne bendruomene.

Norėtumėte būti aktyviu DI pakto suinteresuotuoju subjektu? Prisijunkite prie iniciatyvos! Joje gali dalyvauti visos suinteresuotosios šalys.

Jūsų organizacija jau yra parengusi vidaus gaires ar procesus, kuriais siekiama užtikrinti patikimų DI sistemų projektavimą, kūrimą ir naudojimą? Dalykitės jais ir išbandykite juos DI pakto bendruomenėje!

Preliminarus tvarkaraštis

 

Įsipareigojimus pasirašiusios šalys

Kai kurie pasirašiusieji gali pasirodyti ne iš karto, tačiau mes užtikriname, kad sąrašas būtų nuolat atnaujinamas, nes pasirašomi nauji įsipareigojimai.

2021 m.
Akcentas
Adecco
Adobe
AI & Partneriai
Airbus
Alefas Alfa
Alteriksas
Amadeus IT grupė
„Amazon“ („Amazon Europe Core“)
„Arkage IT“
ASIMOV AI
atlasų
Autodesk
Beamery
Guolių taškas
Biologit
„Blimp AI“
„Blueskeye AI“
Booking.com
Broadridge
Kalimalos DI
Castroalonso
cSmegenys
CEGID SAS
Certifopac
CHEMISTREE
CGI
Cisco
Cohere
Palyginimas
„Corsight AI“
CREDO AI
Criteo
Dassault Systèmes
Dedalus sveikatos priežiūra
DEKRA
„Deutsche Telekom“
DNV
Docaposte
Enbw
Essity
ETHIQAIS
Renginių vartai
GFT technologijos
Gira grupė
Gjensidige Forsikring
Godot
Google
GSO psichometrija
Pusė erdvės
Hewlett Packard įmonės
Iberdrola
IBM
iDAKTO
IDEMIA Viešasis saugumas
„Infosys Limited“
Ingka grupė
Innomatik
Intuit
IPAI Aleph Alpha tyrimų
Informatikos institutas (Instituto Tecnológico de Informática)
Jakala
Jusmundi
Tiesiog pridėkite AI
Justifai
BučinysMyButton
KPN
Kyndryl
Lenovo
Lefebvre Sarrut
Logitech
LT42
Lynclo
Manteia - Memar S.r.l
Mastercard
MetCommunications
Microsoft
Etapų sistemos
Mirakl
ML analizė
ML kubas
MLApsaugotas
Motorola sprendimai
Paveikslas
Naaia.ai
NEC
Nokia
NTrust
OpenAI
Oranžinė
OVHcloud
Palantir
Palo Alto tinklai
Porsche
Qina
Qualcomm
Saidot
Sage
Salesforce
Samsung
SAP
Scania
Science4Tech
Securitas
Sii
SiteSage
SMALS
Snap
Sopra Steria
Starkdata
Studija Deussen
Tata konsultavimo paslaugos
Techwolf.ai
Tecta grupė
Telefónica
Telenor
Tidio
„TIM Telecom Italia“
Takas ML
Tuya
Verisure
Vodafone
Waiheke
Wipro
Darbo diena

Daugiau šia tema

Bendras vaizdas

Dirbtinio intelekto aktas

Dirbtinio intelekto aktas yra pirmoji dirbtinio intelekto teisinė sistema, kuria mažinama dirbtinio intelekto keliama rizika ir sudaromos sąlygos Europai atlikti vadovaujamą vaidmenį pasaulyje.

  翻译: